Zakładając konto w naszym sklepie zgłaszasz uczestnictwo w programie "Kupujesz-rabatujesz" i otrzymujesz:
1
2
3
4
Zakładając konto w naszym sklepie zgłaszasz uczestnictwo w programie "Kupujesz-rabatujesz" i otrzymujesz:
APP Fiber Szpachla z włóknem szklanym
z utwardzaczem | 140 ml
Rozwiertak pneumatyczny z dociskiem do zgrzewów punktowych NTools PRD
Zestaw (6 el.) | 1600 RPM | Zużycie powietrza 99,1 L/min
NTools PDR Carbon Hammer - Młotek do blendowania z wymiennymi końcówkami i przedłużką
APP for AD Deironizer - Krwawa felga
Żel | 500 ml
NTools RRN 12C - Rękawice robocze nylonowo – poliuretanowe
Czarny | r. XL | opak. (12 par)
1,7 mm | 1,0 L
1,7 mm | 1,0 L
Pistolet natryskowy z dolnym zbiornikiem ciśnieniowym do nanoszenia mas ochronnych, baranków, wosków i powłok bitumicznych. Posiada szeroki zakres regulacji oraz możliwość pracy z gęstymi materiałami.
Pistolet natryskowy do konserwacji NTools BS2 z dyszą 1,7 mm i dolnym zbiornikiem ciśnieniowym został zaprojektowany do szybkiego i skutecznego nanoszenia preparatów zabezpieczających karoserię przed korozją oraz uderzeniami kamieni. Idealnie sprawdza się przy aplikacji baranków, mas bitumicznych i wosków ochronnych.
Dzięki regulacji ilości natryskiwanego materiału oraz ciśnienia roboczego w zbiorniku użytkownik ma pełną kontrolę nad procesem aplikacji. Pistolet współpracuje z typowymi jednorazowymi opakowaniami 1 L z gwintem 42x3 mm, a także może pracować samodzielnie poprzez napełnienie zbiornika odpowiednim preparatem.
W zestawie znajdują się:
To niezwykle wszechstronny pistolet do konserwacji, który sprawdzi się przy nakładaniu różnego rodzaju produktów ochronnych, wygłuszających i zabezpieczających. Doskonale nadaje się do aplikacji preparatów bitumicznych, środków wyciszających, produktów zabezpieczających przed żwirem, wosków do profili zamkniętych oraz innych mas ochronnych. Jest to idealny pistolet do mas, który spełni swoją funkcję również jako pistolet do baranka.
Nie zaleca się używania pistoletu NTools BS 2 do natrysku farb, barwników i innych produktów, które nie zostały wymienione powyżej.
Urządzenie ma dwa następujące po sobie tryby pracy, które obsługujemy za pomocą dźwigni sterującej. Naciskając lekko dźwignie wyczuwalny jest pierwszy tryb, w którym z aplikatora wydostaje się tylko sprężone powietrze. Mocniejsze naciśnięcie dźwigni aktywuje drugi tryb pracy, który wyrzuca sprężone powietrze razem z produktem.
Pamiętaj przed użyciem: Przed napełnieniem zbiornika upewnij się ze nie ma w nim powietrza. Do jego wypuszczenia użyj pierścienia spustowego. Następnie odkręć zbiornik i napełnij go materiałem (pojemność 1 litr) lub umieść odpowiedni kartusz, a następnie zakręć pojemnik i urządzenie jest gotowe do pracy.
Standardowe ciśnienie robocze wynosi 3–4 bary, a maksymalne to 8 barów. Do zmiany parametrów natrysku w pistolecie ciśnieniowym służą dwa pokrętła: regulator powietrza i regulator materiału. Przy standardowej pracy urządzenia pokrętło regulacji powietrza powinno być otwarte na przynajmniej pół obrotu.
W przypadku pracy zwykłą dyszą nie powinno się zamykać całkowicie pokrętła przepływu powietrza. Zmniejszenie przepływu powoduje natrysk tworzący strukturę na powierzchni, natomiast zwiększenie przepływu sprawia, iż powierzchnia jest bardziej gładka.
Do ogólnej regulacji przepływu służy pokrętło do regulacji materiału. Raczej zaleca się, aby pokrętło to było zawsze całkowicie otwarte, gdyż wtedy ciśnienie mieści się w zakresie roboczym 3-4 bar (lub ewentualnie częściowo zamknięte, jeśli ciśnienie przekracza wartości robocze).
Regulacja obydwoma pokrętłami pozwala uzyskać różne struktury na powierzchni w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika. Oczywiście parametry należy ustawiać odpowiednio pod natryskiwany preparat - informacja o zalecanych ustawieniach dla danego produktu powinna znajdować się w karcie technicznej (TDS).
Aby skorzystać sondy dołączonej do zestawu należy wykonać następujące kroki: zamknij całkowicie pokrętło regulacji powietrza i pokrętło regulacji materiału, a następnie otworzyć pokrętło regulacji powietrza wykonując nie więcej niż jeden obrót.
Po ustawieniu w ten sposób pistoletu należy otworzyć pokrętło regulacji materiału do uzyskania pożądanego przepływu materiału.
Pistolet posiada w specjalny reduktor, który pozwala na stosowanie produktów na bazie wody. Odkręć całkowicie pokrętło regulacji materiału zapewniając tym samym maksymalny wypływ materiału z dyszy/sondy.
Uzyskanie gładkiej powierzchni: uruchom aplikator dźwignią sterującą i całkowicie odkręć pierścień zaworu WB. Zawór spuści ciśnienie ze zbiornika, powodując zmniejszenie ilości materiału wychodzącego z dyszy (zazwyczaj pozwala to także wznowić przepływ zablokowanego materiału). Następnie wykonaj regulację natrysku za pomocą pokrętła. W tym przypadku regulację należy rozpocząć od pozycji całkowicie otwartej tj. przy maksymalnym natężeniu przepływu powietrza.
Uzyskanie powierzchni ze strukturą: uruchom aplikator dźwignią sterującą i częściowo zamknij pierścień zaworu WB (nie zamykaj całkowicie). Spowoduje to wzrost ciśnienia wewnątrz zbiornika, prowadząc do wydostawania się większej ilości produktu z dyszy natryskowej. Następnie ustaw natrysk pokrętłem do regulacji powietrza. W tym przypadku regulacje należy rozpocząć od pozycji prawie całkowicie zamkniętej.
Łączna regulacja pokręteł pozwala uzyskać mniej lub bardziej gładkie powierzchnie w zależności od potrzeb, w celu uzyskania pożądanego efektu.
W celu wyczyszczenia pistoletu konserwującego odłącz aplikator od źródła zasilania sprężonym powietrzem, a następnie usuń ze zbiornika produkt/wyjmij kartusz. Napełnij do połowy zbiornik czystą wodą lub odpowiednim detergentem. Wypłukaj zbiornik, w taki sposób, aby wprowadzić wodę/detergent w ruch okrężny. Zamknij zbiornik i znowu podłącz do sprężonego powietrza. Usuń natryskiem całą wodę/detergent. Odłącz i spuść ciśnienie ze zbiornika i wylej pozostałą ciecz.
Copyright © 2025 Warsztat24.pl